Seven Academy

Üniversite

İngiltere Üniversite Eğitimi

İngiltere’deki üniversiteler akademik başarıları, araştırma ve eğitim kaliteleri ve yüksek standartları ile dünya çapında bir üne sahiptir. Ayrıca köklü geçmişleri ile bilinen İngiltere’deki pek çok üniversite her sene yapılan Dünya üniversite sıralamalarında ilk 100 okul arasında yer almaktadır.

İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerin kabul alması doğru danışmanlık hizmeti ile mümkündür. Türk ve İngiliz eğitim sistemlerindeki farklılıklar nedeniyle, genellikle öğrencilerden ‘Foundation’ adı verilen 1 yıllık hazırlık eğitimi almaları beklenmektedir. Bu eğitim ile öğrencilerin İngiltere üniversite eğitim sistemine adapte olmaları ve eksikliklerini tamamlamaları amaçlanmaktadır. Ancak pandemi sonrası dönemde bu bir yıllık hazırlık kısmını almadan online eğitimlerle de İngiltere’de üniversite eğitimine başlamak artık çok kolay.

İngiltere üniversite eğitimi genellikle lisans derecelerinde 3 yıl sürmektedir. Bir eğitim yılı 3 akademik dönemden oluşmaktadır. Eğitim yılı genellikle Eylül-Ekim aylarında başlamakta, Haziran ayında sona ermektedir. Yüksek lisans derecelerinde ise eğitim 1 yıl sürmektedir.

İngiltere’de üniversite eğitimi alabilmek için öğrencilerin İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. İngiltere üniversite eğitimi vizesi için öğrencilerin ilk olarak İngiltere’deki bir üniversiteden kabul almaları gerekmektedir. Daha sonra öğrenciler eğitim, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabilecek finansal güce veya sponsora sahip olmalıdır.

İngiltere üniversite eğitimi başvurusu için gerekli belgeler

 • Lise diploması/Transkript
 • İngilizce yeterliliği sınav sonuç belgeleri: IELTS ( 6.0-7.5 arası ) ya da TOEFL ( 80-107 arası)
 • İngilizce yazılmış referans mektupları (Öğrencilerin akademik başarılarının, kişisel özelliklerinin anlatıldığı özellikle öğretmenler tarafından yazılmalıdır mektuplardır.)
 • İngilizce yazılmış niyet mektubu (Öğrencinin İngiltere’de lisans eğitimi almak isteme nedenlerinin açıklandığı mektup)
  • İngiltere üniversite başvuruları öğrencinin eğitimlerine başlama tarihlerinden 1 yıl öncesinde başlamaktadır.
 • *İngiltere’de yüksek lisans/doktora eğitimi almak isteyenler yukarıdaki belgelere ilaveten üniversite/yüksek lisans diplomalarını eklemeleri gerekmektedir.

Firmamız verdiği hizmetler kapsamında zaman alıcı ve oldukça uğraştırıcı olan bu süreçleri sizin adınıza takip etmekte ve üniversiteden kabul, konaklama, ulaşım ve diğer sorunları çözmektedir.

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de konaklama üç şekilde olabilir:

 • Aile yanı
 • Öğrenci Yurdu
 • Müstakil evler

Konaklama ücreti bulunduğunuz bölgeye ve seçeceğiniz konaklama türüne göre değişmektedir. Bu hususta ayrıntılı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Eğitim Almanın Avantajları

 • Eğitim, bilim, ticaret, sanat, moda, turizm ve diğer alanlarda İngilizce eğitim almak bireye uluslararası bir çalışma alanı kazandırmaktadır.
 • İngiltere’de alınan eğitim ile global anlamda tecrübe kazanılarak mesleki çalışma alanınız genişlediğinden iş imkanı sunan kişi veya kuruluşlarla aracısız iletişime geçebilirsiniz.
 • İngiltere’de yapılan eğitim sayesinde kariyer planlamanızda ya da iş hayatınızda kendinize yeni fırsatlar oluşturabilirsiniz.
 • İngiltere’de eğitim yaparken, aynı zamanda dünyanın en önemli sermaye, bilgi ve teknoloji merkezlerinden birinde bulunma imkanına sahip olursunuz.
 • Eğitimin yanında sosyal ve kültürel aktiviteleri de yakından izleme imkanınız bulunduğundan ufkunuz genişler ve farklı kültürleri bir arada tanıma fırsatı yakalarsınız.
 • Firmamızın İngiltere’de bulunan pek çok dil okulu ile anlaşması bulunduğunu bildirmekten gurur duymaktayız.

Önemli Not:

İngiltere’ye dil okulu programlarına katılmak üzere giden öğrencilerin resmi çalışma izni vardır. Ancak, üniversite eğitimi programlarına katılan öğrencilerin yasal çalışma izni yarı zamanlı-haftada 20 saatdir

Bununla birlikte öğrenciler üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra 2 yıla kadar İngiltere’de kalma ve çalışma izni elde edebilmektedir.